دنیای جالب چپ دست ها

️چگونه مثل یک میلیونر فکر کنیم؟
۱۳۹۵/۰۸/۲۴
کارآیى مطالعه
۱۳۹۵/۰۸/۲۴

دنیای جالب چپ دست ها

left-handed writting the text I am left-handed

دنیای جالب چپ دست ها

d0ra2

اگر چپ دست هستید حتما میدانید دنیا برای چپ دست ها چه شکلی است و در چه موقعیت هایی با چه دردسر هایی برخورد میکنند. اگر راست دست هستید بد نیست لحظاتی را از چشم چپ دستان ببینید :
۱)در میهمانی ها اگر بغل دستی شما راست دست باشد و شما چپ دست باشید در استفاده از قاشق و چنگال با مشکل مواجه خواهید شد و دست بغل دستی هنگام غذا خوردن شما را اذیت خواهد کرد. بنا بر این اگر چپ دست باشید در مهمانی ها ترجیح می دهید در صندلی بشینید که صندلی کنارتان خالی باشد گاهی نیز لیوان بغل دستی تان را اشتباها بر میدارید .

۲)اگر بخواهید کنکور بدهید یا در جلسات امتحان مدرسه و دانشگاه شرکت کنید نشستن بر روی صندلی های تکی مخصوص افراد راست دست برایتان دشوار است و باید درون آن برعکس بشینید. پیدا کردن صندلی تکی ویژه چپ دست ها نیز دشوار است.

چپ دستم راست مغز

b5806-jpg32
محققان می گویند افرادی که چپ دست هستند. نیم کره ی راست مغزشان بیش از نیمکره چپ مغزشان فعال است. مغز دو نیمکره دارد ، نیمکره راست مغز مرکز پردازش اطلاعات بصری و دیداری . فضایی . حس و ادراک مستقیم . موسیقی . هنر. و قدرت نبوغ است. نیمکره چپ مرکز پردازش و کنترل زبان استدلال. برهان و کلام و سخنگویی است. هر نیمکره نیمه مخالف بدن را کنترل میکند.

چرا قلم را دست چپ میگیری ؟ خوب نیست با دست چپ بنویسی . تمرین کن راست دست باشی و…
خیلی از چپ دست ها این جمله را از اطرافیانشان در کلاس اول دبستان شنیده اند ولی چپ دستی را معمولا نمی توان تغییر داد. جالب است بدانید بسیاری از هنرمندان طراز اول دنیا که دستی هنر آفرین داشته اند چپ دست بوده اند : انیشتین ، میکل آنژ ، لئوناردو داوینچی. رامبراند ، پیکاسو ، فرد آسترو و باخ. بتهوون و…. را هم باید جزو بزرگان چپ دستی در دنیا به شمار آورد.

مردان چپ دست ترند
آمار ها نشان می دهد ۹۰ درصد مردمی که روی این کره ی زمین زندگی میکنند از دست راست خود بیشتر برای انجام کار های روزمره استفاده میکنند ولی چپ دست ها هم کم نیشتند . نتایج یک مطالعه که در سال ۱۹۹۲ انجام شده است نشان می دهد مردان بیشتر از زنان چپ دست هستند و همچنین آسیایی ها و اسپانیایی ها کمتر از سفید پوستان یا بومیان آمریکایی شمالی چپ دست هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *